پایگاه اطلاع رسانی حجة الاسلام و المسلمین دکتر علی بنایی

Switch to desktop Register Login

فعالیت های پژوهشی قم در دنیای علم بی سابقه است

jahd daneshgahiحوزه/ معاون سیاسی امنیتی استاندار قم گفت: کارهایی در حوزه های پژوهشی در قم انجام می شود که در دنیای علم بی سابقه است، به همین جهت باید این کارها عرضه شود و دنیا باید با ظرفیت های این استان آشنا شود.

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی، ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکزستادی جهاد دانشگاهی استان قم گفت: هرچه نهادهای علمی، حوزوی و دانشگاهی در قم که مهد علم و پژوهش است پیشرفت می کنند، موجبات رشد و تعالی همه جانبه استان فراهم خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به اهمیت ایجاد کارگروه تخصصی بررسی نقش قم در پژوهش های جهانی افزود: باید این کارگروه ایجاد شود تا نقش این شهر مقدس و تاثیرگذاری آن در حوزه تولید علم در جهان مشخص شود؛ کارهایی در حوزه های پژوهشی در قم انجام می شود که در دنیای علم بی سابقه است؛ به همین جهت باید این کارها عرضه شود و دنیا باید با ظرفیت های این استان آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: امید داریم که قم به مرکز تولید علم در کشور تبدیل شود و انتظار ما این است که قم از نظر علمی باید همپای تهران از نظر علمی سرآمد و پیش گام باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم در ادامه با ذکر این مطلب که عوامل سخت افزاری عوامل کمک رسان و بستر ساز فعالیت های علمی کلان هستند، گفت: هر مجموعه ای به واسطه کار علمی و همتی که در آن می شود، رتبه و ارزش می یابد و ارزش سازمان ها و مراکز به ساختمان های آنها نیست، بلکه به کاری است که در آن اماکن انجام می پذیرد.

وی با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین علی(ع) در خصوص اهمیت همت، نیت و تلاش، تصریح کرد: همانگونه که مولای متقیان(ع) فرمودند، نرخ و قیمت هر کسی به اندازه همت و نیت اوست؛ زیرا یکی از عوامل دخیل در این حوزه همت است که باعث رشد انسان ها و مجموعه ها و جوامع می شود، برنده واقعی کسانی هستند که به وضع موجود بسنده نکرده و همیشه در فکر رشد و تعالی باشند.

وی  بیان کرد: باید باور داشته باشیم که تمام تلاش ما در جریان تحقق وعده بزرگ ائمه اطهار(ص) در خصوص مبدل شدن قم به قطب بزرگ تولید و نشر علوم به خصوص علوم دینی به سراسر جهان است و این هدف مقدس باعث خیر و برکت برای اینگونه فعالیت هاست.

خبرگزاری حوزه (لینک اصلی)
سه شنبه 26 اسفند 1393

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

Top Desktop version